Czy masz ukończone 18 lat?
tak
Koronowo Browar Regionalny
Koronowo Browar Regionalny

O nas

Browar Koronowo powstał z młodości, pasji, szczerości i piwa. Dużej ilości piwa.

Pomysłodawcą, projektantem instalacji w browarze i piwowarem jestem ja – Piotr Przybyła.

Chciałbym żebyś wiedział kto jest autorem tego całego zamieszania, poznajmy się, a przede wszystkim poznaj nasze piwa. Naturalne, nieudawane, warzone tradycyjnymi metodami w naszym własnym browarze.

Po prostu szczere piwa.

Widok na pole zbóż na Kujawach

Browar Koronowo – szczere piwo z Kujaw

Dlaczego tu jesteś? Pewnie z tego samego powodu dla którego ja zacząłem myśleć o własnym browarze. Po prostu szukałem dobrego piwa.

Na początku z przyjaciółmi. Poszukiwałem go w bydgoskich pubach i sklepach specjalistycznych, które pojawiły się na mapie miasta wraz z kraftową rewolucją. Wciąż jednak nie mogłem znaleźć tego czego tak intensywnie szukałem. Piwa niewymuszonego o nieziemskiej pijalności, które zapada w pamięci tak, że wyczekujesz kolejnego z nim spotkania.

Niezrażony niepowodzeniami zacząłem szukać gdzie indziej. We własnej kuchni. Sam zacząłem warzyć i eksperymentować z dodatkami zbliżając się do smaku szczerego piwa, którego tak długo poszukiwałem. Po kilkudziesięciu warkach w domowym browarze stwierdziłem, że czas podzielić się tym odkryciem z innymi.

 

Piwny taniec

Decyzja o otwarciu własnego browaru to poważna sprawa, wtedy jeszcze nie wiedziałem jak bardzo. Cały proces przypomina taniec. To jak w kujawiaku, wpierw spokojnie, samemu, z wyczuciem.

Bam! Chwytasz partnerkę i dajesz się ponieść. Moją partnerką stał się browar. Wstępem poszukiwania smaku, następnie papierkowa robota i budowa od podstaw własnego, wymarzonego miejsca do warzenia piwa w Koronowie. Teraz już tylko podkręcamy obroty, ostatni przytup i zaczynamy.

Taniec daje nam wiele miejsca na improwizacje, na inwencje i eksperymentowanie. Tylko od chęci i temperamentu tańczącego zależy co zobaczysz. W tańcu nie ma miejsca na fałsz. I tak właśnie jest w Browarze Koronowo. Warzymy szczere piwo, którego zawsze szukałeś! Bez udawania.

 

Piotr Przybyła – pomysłodawca i piwowar